Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Bölge Trafik önünde Menemen Şoförler ve Otomobilciler Odası, Trafik Denetleme Tescil Büro Amirliği ve Bölge Trafik´in katılımıyla uygulama yapıldı.

Konu hakkında açıklamada bulunan Menemen Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hilmi Kurtoğlu, “Her yıl Mayıs ayının ikinci cumartesinden sonraki hafta Uluslararası Karayolları Güvenlik ve Trafik Haftası olarak etkinliklerimiz oluyor. Uzun yıllardır Menemen Emniyet Müdürlüğü, Trafik, Bölge Trafik ve Jandarmamızla işbirliğinde gerek şoför esnafı, yolcular ve araç kullanan diğer sürücülerimizde bir farkındalık yaratmak, trafik bilgilerini hatırlatmak için bu tür uygulamalar yapıyoruz. Onun için trafikte her zaman seyir halinde görev yapan başta emniyet görevlileri ile jandarmamıza ve karayollarına teşekkür ediyoruz. Çalışan şoför esnafına da kazasız belasız hayırlı çalışmalar diliyoruz” dedi.

Menemen Bölge Trafik İstasyon Amiri Talat Karagöz ise, “Bu haftadaki temek mantık karayolunu kullanan sürücülere trafiğin önemli bir konu olduğunu hatırlatmak, farkındalık yaratmak, konunun önemine işaret etmek, kurum ve kuruluşların işbirliği içinde olduğunu ve her zaman trafikte denetimlerimizin sürdüğünü göstermek adına bu amaçla sembolik bir kutlamamız oldu” dedi.

Aynı hafta kapsamında Trafik Denetleme Tescil Büro Amiri Murat Coşkun da çocuklarda trafik bilinci oluşturmak amacıyla 9 Eylül Okulunsa 4-5 ve 6. sınıflar ile ayrıca anaokullarında da slayt gösterim yaptıklarını belirterek, “Bu kapsamda çocuklara trafik nedir, trafikte nelere dikkat etmeli başlıklarını anlatarak trafikte önceliğin kişinin can güvenliği olduğu ifade ettik. Çocuklarda bu bilinci oluşturmak amaçlı ilçemizde 7 okulda konferans yaptık.  Ayrıca çocukları araçlarımızla trafiğe çıkararak yaya geçidinde nasıl geçilir ve trafik ışıkları nasıl kullanılır konularında çocukları uygulamalı eğitimden geçirdik” şeklinde bilgi verdi.